streda, 9. marca 2016

Love... From Both Sides*

Ahojte :) Verím, že máte príjemný týždeň a aspoň jeden muž z vášho okolia vám poprial k dnešnému dňu, ktorý je venovaný všetkým ženám. Určite ste si aspoň raz za svoj život pomysleli, že muži to majú v živote jednoduchšie. Žiadne ženské problémy, pôrody a iné strašidelné veci... Ja som však veľmi vďačná za to, aké je moje pohlavie. Nevadí mi ak ma vnímajú ako precitlivenú, tvrdohlavú, urážlivú, vzťahovačnú... A všetky tie ostatné prívlastky, ktoré nám dávajú. Sme totiž obdarené veľkou mocou... Akou ? Určite každú z vás napadne minimálne jedna vec ♥ Sme krásne, úžasné a dokonalé (tak ako aj muži, aby ste si nemysleli, že tu vediem feministickú kampaň :P). Každá svojim vlastným spôsobom. Nikdy nezabudnite na to, akú veľkú hodnotu máte. Nič/nikto nestojí za to, aby ste stratili samé seba. Buďte hrdé na to, kto ste ♥

1


Dnes tu mám pre vás recenziu na knihy, ktoré som najnovšie dokončila, tak poďme na to.

Nick Spalding - Láska, kde si ?
V poslednej dobe si veľmi rada kupujem knihy na slepo. Teda si dopredu nezistím ani približný dej. Výnimkou nebol ani tento kúsok. Správne som predpokladala, že pôjde o knihu, ktorá nebude nijako extra náročná na čítanie a premýšľanie. Jednoducho také spríjemnenie pred spánkom. Nečakala som však jedno - že si ju tak veľmi obľúbim. Príbeh je logicky o hľadaní lásky. Klišé. Ale skvelou zmenou je fakt, že je písaný z pohľadu ženy aj muža. Autor si neodpustil ani tie najintímnejšie detaily. Nenájdete tu síce žiadne Fifty shades píbehy, ale rozhodne odporúčam prečítať každému, kto má rád humor a nevadia mu ani detailné opisy obscénností a nevydarených stretnutí, ktoré končia viac ako len pusou. Knihu som čítala vždy pred spaním a neraz sa mi stalo, že som nahlas o tretej ráno vyprskla od smiechu. Nechcem vám písať obsah knihy, pretože nie je ničím výnimočný. Ale štýl autorovho písania je nenahraditeľný a knihu som mala zhltnutú za jeden a pol dňa. Pravidelne sa k nej budem vracať, pretože ak som sa nesmiala na všetkých absurdnostiach, ktoré sú mi veľmi blízke, tak som sa usmievala ako čerstvo zamilovaná. Túto knihu by mali povinne sfilmovať. Láska je jednoducho úžasná. Len nie vždy je taká romantická a elegantná ako vo filmoch :) Navyše hlavná hrdinka sa volá Laura :P

"Vyzeráš veľmi sexi, dodala. Všetky mikróby a baktérie, ktoré číhali na mojej tvári, okamžite zabila svojím alkoholovým dychom."

"V priebehu dvoch hodín sa z neho namiesto potencionálneho priateľa vykľul chlap, pri ktorom si treba vybaviť zákaz priblíženia. Keď si začal hladkať obe bradavky, potlačila som zhrozený smiech. Ten idiot na mňa otŕčal pery a prevracal očami ako stará pornohviezda závislá od botoxu, a pravdepodobne si myslel, že pôsobí zvodne. Áno, zvádzalo ma to, ale k myšlienke, že nie je normálny."

"... som od šťastia bez seba, hoci si práve prdol tak nahlas, že zobudil susedovho psa."

Nick Spalding - Láska a bezsenné noci
Zrejme ste si domysleli, že ide o pokračovanie predchádzajúcej knihy a už podľa názvu si domyslíte čo sa medzi hlavnými hrdinami stalo. Prvý diel u mňa bez váhania má 100%. Druhý 95%. Opäť jednoduché a vtipné čítanie, ale už na serióznejšej vlne. Ženy, ktoré majú deti a stáleho partnera, tak určite pochopia. Každopádne aj tento diel som mala prečítaný v priebehu dvoch dní a som naozaj rada, že som sa k tomuto autorovi dostala. Nikdy by som nečakala, že sa budem polhodinu smiať na prdení na skupinovej predpôrodnej príprave. Táto kniha je nechutná a rozkošná zároveň :D Vraj má ešte ďalšie dva diely, takže o tomto autorovi ste u mňa nečítali naposledy. Rozhodne odporúčam ;)

"Čo sa týka ženskej mysle, som asi taký bystrý ako Sherlock Holmes po lobotómii, no dokonca aj ja tuším, že niečo nie je v poriadku."

" Zabudnite na to, čo som predtým povedal. Lauru očividne neposadol démon. Bol to Samuel L. Jackson."

"Akoby nás podrobovala nejakému strašnému sociálnemu experimentu. Pravdepodobne sa skončí tým, že prídem o rozum a dobodám sa najbližšou dojčenskou fľaškou."

"...tvrdia, že ak človek dlhšie nespí, môže mať halucinácie. Mne sa to ešte nestalo. Zverila som sa s tým aj svojmu novému kamarátovi Barnabasovi, fialovému trolovi, ktorý býva v skrinke pod umývadlom a pije Cilit Bang."

***

Keďže som sa zbytočne rozpísala, Starčeka si nechám na inokedy ;)
Akú knihu ste naposledy čítali vy ?

9 komentárov:

 1. Už keď si pridala článok, že si si ich kupila, tak som tušila, že to budu dobre knihy a nemylila som sa. :D taktéo knihy mám veľmi rada, takže už ani neváham, ktoré sa stanú najnovšími u mňa doma. :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Knížky vypadají zajímavě, ale nejsem si jistá jestli je to něco pro mě :)Těším se na recenzi o Stařečkovi! :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vrchní dvě jsem si dnes koupila, tak jsem na ně zvědavá, a staříka jsem četla a mě moc nenadchl :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. "Zabudnite na to, čo som predtým povedal. Lauru očividne neposadol démon. Bol to Samuel L. Jackson." :D pobavilo, ale tiež neviem, či je to niečo pre mňa. Starčeka som nedávno dočítala a bol skvelý a tiež pár hlášok, pri ktorých som mrela, takže sa teším na ďalší post! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tiež som rada, že som ženou. Ved jedine ženské pohlavie može využivať tu pestrosť v šatniku (sukne, šaty, nohavice, atd) a líčiť sa bez toho, aby niekto naň nepekne zazeral.
  Čo sa týka kníh mám prečítanú Láska a bezsenné noci a presne ako píšeš, bolo to príjemné nenáročné čítanie na čas pred spaním :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ešte som ich nečítala, ale budem si ich musieť pridať na list. Odporúčam knihu MIniaturista, tá ma veľmi oslnila :)

  Bari Bircak

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Miniaturistu mám prečítaného a okamžite si ma získal. Patrí medzi moje najobľúbenejšie ♥

   Odstrániť
 7. O tom storočnom starčekovi stále rozmýšľam :)
  www.vanesasworld.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 8. storočného starčeka chcem už dlhšie prečítať, takže sa teším na článok :) zvyšné dve knihy vidím / počujem o nich prvýkrát, ale vyzerajú naozaj fajn, navyše si vybrala skvelé úryvky :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za tvoj komentár ♥